Tundub, et minu stiil ja olemus koondub nüüd kõik hetkel kättejõudnud trendidesse – naturaalsed materjalid, minimalism ja Japandi. Seega tunnen end nagu kala vees.

Juba pikemat aega käib vaikselt ka sisustusmaailmas trend aina rohkem naturaalsete materjalide suunas, sest tervislikud ruumid, hubased kodud ning maailmapäästmine tekitavad aina enam kõlapinda. Tänases olukorras, kus maakera tervis on inimkonna jaoks kokkuvarisemas ning kahtlaste viiruste tõttu peame aina rohkem kodustes tingimustes viibima, ei saa naturaalsete materjalide kasutuse tähtsusest ja minimalistlikest hoiakutest enam mitte keegi kõrvale vaadata.

Sellest kõigest tingituna räägime aina rohkem minimalistlikematest ja harmoonilisematest ruumidest, mis toetaksid meie ja kogu planeedi heaolu. See tähendab, et võiksime ka sisustustooteid vähem ruumi tuua ning kõik mis tuleb, oleks vajalik ja väärtuslik ning silmale ilus. Sellist mõtteviisi toetab Jaapanist pärit wabi-sabi, mille sisuks on lihtsus, esteetiliselt ilus ning ebatäiuslike detailidega personaalsus.  Kui sellele lisada veel põhjamaiselt soe ja mahe tunnetus hygge, mis tähendab hubast, mõnusat ning tasakaalustatud kodu, siis saamegi kokku Japandi (miks inglise keelest Japanese ja Scandi).

Seega võib öelda, et Japandi on segu õdusast ja naturaalsest Skandinaavia stiilist ning Jaapanile omasest esteetilisest minimalismist ja harmoonilisest ruumist. Seda kõike olen ise juba pikalt eelistanud ning propageerinud ja ühisnimetaja järgi kutsun seda lihtsalt pehmeks minimalismiks.

 Innustan teidki inspireeruma.

 

   

    

Allikas:

https://www.bbc.com/future/article/20191018-the-rise-of-japandi-style

https://www.thespruce.com/japandi-design-4782478

Fotod: 

https://www.pinterest.com/brittakodresinteriors/japandi/