Britta Kodres Interiors loob modernseid Skandinaavia stiilis ruume, mille märksõnadeks on pehme minimalism, valgusküllasus ja naturaalsed materjalid.

Minimalism

Minimalismi põhilisteks märksõnadeks on lihtsus ja puhtus. Otsides minimalistlikku joont, tuleb teadvustada, et mööbel mängib selles võtmerolli. Mida vähem on ruumis asju, seda suurem on minimalismi efekt. Minimalismi eesmärk on kõrvaldada ruumist kõik üleliigne, et jätta alles avarus ning ruumi enda olemus. Kuna minimalism ja funktsionalism käivad alati käsikäes, siis on oluline kõik loodav hästi korralikult läbi mõelda, et midagi poleks ülearust, kuid samas kõik vajalik oleks siiski käepärast. Minimalismi juurde kuulub ka hele ja rahulik värvipalett ning lisaks meelepärased efektilaigud kas üksikute seinte, mööbli või kunsti näol. Kuna minimalismiga käib kaasas väiksem tarbimine, siis see, mida me interjööri loome, võiks olla samuti vähene, kuid kvaliteetne. Nii jääb ruumi hingamist ja rahu ning see laseb meil end paremini tunda ja ise ruumis särada.

Tervisesõbralik ruum

Ruumid mõjutavad otseselt meie enesetunnet ja tervist, seega on oluline, kuidas me neid endi ümber loome.
Siinkohal aitavad kaasa naturaalsed materjalid, nii seintel, põrandatel kui ka mööblis ja tekstiilis. Naturaalsed värvid mõjuvad silmale rahustavalt, mürgiste ühendite puudumine aitab ära hoida erinevaid terviseprobleeme.

Naturaalsed materjalid annavad ruumile pehme ja hubase tunnetuse. Lisaks on need mõnusad jala ja käe all, mõjuvad rahustavalt ning tekitavad turvatunnet.

Oluline on ka päikesevalguse võimalikult suur kasutus, kuna meie põhjamaises kliimas on seda niigi vähe. Õigesti valitud valgus ja materjalid teevad meid rõõmsamateks ning tõstavad elukvaliteeti ning produktiivsust.

Keskkonnasõbralik disain ja taaskasutus

Naturaalsed materjalid ja taaskasutus ei tähenda ammu enam öko-onni, ka modernseid ruume saab luua keskkonnasäästlikku mõtteviisi silmas pidades. Näiteks kasutame võimalusel ära sinu ägeda vana mööbli või leiame midagi kaunist restaureeritud mööbli poest. Või äkki leidub kuskil krohvi taga vana tellis või betoon? Kõik see lisab ruumile iseloomu ja hubasust. Eelistatult kasutame alati materjale, mille lagunemisprotsess on loomulik ega jäta prügina maha ohtlikke jäätmeid.

Partnerid

HomeArt Safran