Sügisesed tuuled - sügistrendid 2023

Sügis toob meie eludesse uue aastaaja, uue muutuse. Meie sisemine kell hakkab valmistuma puhkuseks, talveuneks. See muutus toimub nii looduses kui inimestes sees, seega on õige aeg seda peegeldust tuua ja luua ka ruumidesse, mis meid igapäevaselt ümbritsevad ning mis seda talveunne minekut samuti mõjutavad.

On aeg õuest tuppa kolida. Ruumidesse võiks luua rohkem soojust ja hubasust, nö pesatunnet. Seega võib kappidest kõik pleedid, küünlad ja diivanipadjad taas välja tuua, et vaikselt õdusust looma hakata. Samuti täita oma teevarud ja valida mõnus lugemine, silmailu sisustusajakirjade näol.

Arvestades tänapäeva maailma, kus paljudel meist on keerulised ajad nii emotsionaalselt kui ka finantsiliselt, ei tormaks ma kohe poodi, et taas uusi diivanipatju, lillevaase ja nt küünlahoidjaid ostma minna. 

Ehk on see sügisene pöördehetk hea võimalus vaadata hoopis enda sisse ja oma ruumi ning küsida, mida ma tegelikult üldse vajan? Või on see äkki ka hea koht, kus ostmise asemel teha hoopis üks korralik puhastus asjadest, mida sa rohkem enam oma ellu ei vaja. Viia need asjad taaskasutusse, et keegi teine saaks endale midagi vajalikku.

Nii saame oma kodus luua rohkem selgust ja korda, tekitada hoopis uut ruumi hingamiseks ning ümbritseda end väheste esemetega, mis meile tõeliselt naudingut pakuvad. Ruumil on meile väga suur mõju, nii emotsionaalselt kui füüsiliselt.

Meie enesetundele mõjub kõige paremini just see, kui ümbritseme end võimalikult palju päris loodusega. See aitab meid hoida tasakaalus ja seega õnnelikena. Sügisel on loodus ilusaid värve täis – võib tuua hoopis mõne värvilise oksa või lehekimbu vaasi, mis ruumi kohe särama paneb. Samuti on saadaval põnevaid ning värvilisi dekoratiiv-kõrvitsaid, mis sobivad täiuslikult laua peale dekoratsiooniks. Lisaks on jõgede kaldad ja mereäär täis ägedaid kõrrelisi – nii et tasub ette võtta üks lõõgastav jalutuskäik ning tuua endale vaasi lopsakad kõrred. Samuti saab neid jõulude tulekul ägedalt kuldseks või hõbedaseks spreitada, et natuke pidulikkust ruumi luua.

Nii oleme loodusega ühes rütmis ja saame rahulikult end oma “koobastesse” sisse seada ning ruumid talveperioodiks mõnusaks luua.

Head pesaloomist teile!

Fotod via Pinterest