Uus algus

Mina olen Britta, sisearhitekt, sisekujundaja ja nõustaja ning olen hea tundega ruumi loomisega tegelenud juba üle 8 aasta. 

Mida aeg edasi, seda rohkem tajun ja näen ka oma kilentidelt, et me vajame enda ümber aina rohkem ruume, mis meid toetaksid – nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt.

Me elame keerulises ühiskonnas, kus on palju stressi, kiirustamist, ebatervislikke eluviise, sünteetikat ja vähe värskes õhus liikumist. Oleme tihti väsinud ja haiged ning on neidki, kes ei suuda enam lihtsalt olemisest rõõmu tunda. Ja mis peamine, oleme väga kaugenenud loodusest, sellest kõige loomulikumast olemisest. 

Mida rohkem me  aga linnastume, seda rohkem peaksime keskenduma sellele, et hoida loodust enda ümber ja lähedal. Nii saame maandada pingeid ja hoida oma tervist. 

Nii peaksime teadlikult keskenduma ka ruumide loomisel sellele, et need oleksid võimalikult looduslikud ja harmoonilised. Selleks peaksime kasutama looduslikke materjale nii viimistluses kui ka mööblis, mõtlema läbi oma ruumiloogika ning  valguslahendused, et need toetaksid meie meeli ja silmi ning kuulama oma sisetunnet, et meie kodud poleks mitte viimase trendi järgi loodud, vaid vastaksid tõesti meie endi vajadustele. Seda kõike toetab ka minimalism ja idamaiste juurtega slowliving elustiil, mis õpetab meid rohkem elu nautima, vähem tarbima ning nii endas kui ka ruumis tasakaalu hoidma.

Seega ei ole ruum pelgalt koht, kus elada, magada voi töötada. Ruumid saavad meid toetada, inspireerida, tasakaalustada ning täiustada – meie igapäevast elukvaliteeti tõsta.

Kuna olen seda infot uurinud, praktiseerinud ja kogenud nüüd juba nii mitu mitu aastat ja näen, kuidas ruumil ja ruumil voib meie enesetundele nii üüratult suur vahe ja mõju olla, siis otsustasingi, et alustan selle väikese blogiga, et tuua teieni ka enda teadmisi, tunnetusi ja kogemusi. Aidata teil oma enda head ruumi luua. 

Armastusega.

Britta