Sisekujundus 2 tunniga – uut tüüpi konsultatsioon

Minu viimased 8 aastat on möödunud aktiivselt sisekujunduse ja sisearhitektuuri terviklahendusi luues. Selle käigus olen jõudnud pisut ootamatu taipamiseni, et alati ei olegi inimestel tegelikult soovi ega ka vajadust (või raha) sisekujundajaga kuude kaupa koostööd teha.

Sellest tõdemusest kasvas välja ka missioon – teha sisearhitektuur ja sisekujundus teenusena kättesaadavaks kõigile. Lühemas, konkreetsemas ja arusaadavamas vormis.

Instagram ja Pinterest ei pea jääma unistuseks

Tänapäeval on ju nii palju inspiratsiooni – kogu Instagrami, Pinteresti ning terve interneti avarused, mistõttu on pea kõigil oma visioon ja nägemus, kuidas nende ruumid välja võiksid näha. Pigem on inimestel vaja kedagi, kes aitaks need miljon pilti ühte loogikasse paigutada, õige stiili välja valida ja ideed tervikuks luua.

Lisaks on hoogsalt kasvamas soov asju ise teha. See ei peagi alati olema just raha, mis otsused langetab, vaid just soov luua oma kodu ise – et ei peaks kogu aeg sisekujundajaga läbi arutama,  pikki kirju vahetama ning kohtumisi korraldama. Ega ka kuude kaupa järjekorras ootama. 

Ja äkki juhtub hoopis nii, et sulle ei meeldigi kõik mõtted, mida sisekujundaja pakub… Tahaks midagi lihtsamat ja kiiremat, kohe ja preagu, et saaks homme tegutsema hakata.

Ise ei peagi kõike teadma

Paljudel jääb iseloomise soovi kõrval väheks üldistest teadmistest ja ruumi loogikatest, mida sisearhitekt või sisekujundaja aastate jooksul töös õppinud on. Enamasti ei teata planeeringu põhitõdesid või loogilist mööblipaigutust, rääkimata valgustusest. Samuti on üliolulised ka praktilised panipaigad ja esikakapid, loogiline köök jne.

Edaspidised valikud on märgatavalt lihtsamad, kui kodul on kindel stiil ja kontseptsioon – vormid, materjalid ja värvid, millele terve ruumiloome jooksul kindlaks jääda. Aga seda tahaks ju profiga esmalt läbi arutada!

Uut tüüpi sisekujunduse konsultatsioon üle Eesti

Seega jõudsin taipamiseni, et klassikalise sisekujundusprojekti ja tavalise konsultatsiooni vahel peaks olema mingi kolmas lahendus. Et ei peaks ennast kellegagi liiga pikalt siduma ega ka liiga palju raha välja käima.

Nii sündis uus teenus – Sisekujundus 2 tunniga. 

See on praktiline sisekujundaja konsultatsioon, kus enne isetegemist kõik oma ideed ja valukohad läbi arutada ja lahendused kaardistada. Konsultatsioon võib toimuda nii reaalse ruumi kui ka paberil oleva projekti kohta. Nii sinu kodus kui ka minu stuudios. Nii Tallinnas kui näiteks Võrus. 

Tulemuseks on kindel töökava edaspidiseks. Võid juba homme töömehe kutsuda, köögifirmasse helistada või poodi mööbli järele minna. 

Selgelt tunnetatav vajadus 

Kahetunnise konsultatsiooni väljatöötamisega alustasin juba kolm aastat tagasi. Olen saanud kinnitust, et see on justnimelt see, mida tänapäeva moodsad inimesed enim vajavad – teha oma käe ja tunde järgi, aga saada kelleltki konkreetset tuge, nõu, lisainfot ja tegevuskava. 

Teenus on imeliselt lendu läinud! 

Tänaseks annan keskmiselt 20 konsultatsiooni kuus. Inimesed on mulle endalegi üllatuseks üliväga rahul. Sageli uuritakse, et kus ma varem olin, miks niivõrd praktiline teenus alles nüüd sündis. Nii et jätkan täie hooga ja püüan kõigi teie jaoks endiselt olemas olla 🖤.